Granit-mar na Facebooku Granit-mar na YouTube Granit-mar na YouTube

Blog

Blog

Dlaczego warto postawić grobowiec z granitu?

Granit to jeden z chętniej stosowanych w kamieniarstwie kamieni naturalnych. Bardzo często wykorzystywany jest podczas produkcji nagrobków, co ma związek z jego wyjątkową wytrzymałością i odpornością na działanie czynników atmosferycznych. Wyjaśniamy, dlaczego granit to idealny kamień na nagrobek i jakie są jego najważniejsze zalety.

Czytaj dalej

Poznaj zalety blatów kuchennych z kamienia

Blaty kuchenne z kamienia cieszą się rosnącą popularnością. Od dłuższego czasu zastępują blaty z drewna oraz innych materiałów, stając się nie tylko funkcjonalnym elementem użytkowym kuchni, ale także jej elegancką ozdobą. Wyjaśniamy, jakie są najważniejsze zalety blatów kuchennych z kamienia naturalnego.

Czytaj dalej

Jakie wybrać liternictwo na nagrobek?

Wybór liter i cyfr na nagrobek to jeden z ważniejszych elementów tworzenia pięknego miejsca pochówku. Kształt i kolor znaków powinien być dopasowany do stylu całości. Ich rodzaj wpływa nie tylko na estetykę miejsca, ale także na trwałość i solidność napisów. Z poniższego wpisu dowiesz się, jakie są style i techniki nakładania liter, czym charakteryzuje każda z nich.

Czytaj dalej